Stolička Tripp Trapp je viac ako iba kus nábytku určený pre deti.

Asi sa pýtate prečo? Čím je taká jedinečná, že si zaslúži takéto superlatívy?

Príbeh tejto stoličky sa začal písať v roku 1972.

Nórsky dizajnér Peter Opsvik si všimol, že jeho syn Tor nemal stoličku, na ktorú by ho mohol posadiť v správnej výške tak, aby mohol sedieť pri stole so svojou rodinou. To ho inšpirovalo k návrhu stoličky, ktorá by bola dostatočne vysoká na to, aby mohli aj menšie deti stolovať spolu s celou rodinou.

Pridanou hodnotou tejto stoličky je jej variabilita. Stolička rastie s dieťaťom až do dospelosti. Takže vám vaša stolička môže skutočne slúžiť celý život.

Spoločnosť Stokke začala s predajom Tripp Trapp stoličky v roku 1972. Veľký úspech zaznamenala však až v roku 1974 keď na ňu upozornila nórska televízia.

Do roku 2016 bolo predaných viac ako 10 miliónov stoličiek.

Dnes má Stokke jedinečnú pozíciu inovatívnej spoločnosti, ktorá ponúka kompletnú zbierku prémiových výrobkov pre deti, ktoré odrážajú škandinávsky dizajn v najlepšom zmysle. Má celosvetovú distribúciu vo viac ako 80 krajinách a pokračuje v rozvoji funkčných detských výrobkov v tej najlepšej kvalite.

Dizajnéri spoločnosti Stokke sa stále držia rovnakého princípu ako samotný Peter Opsvik na jej začiatku. Ich cieľom je podporovať rodinné spojenie, premieňať každodenné okamihy na vzácne chvíle, ktoré Vám ostanú navždy.